majmuni

Магазин

ВИДЕО: Мајмуни од освета убиваат кучиња во Индија

А1он
Жителите на Лавула, место со 5.000 жители во државата Махараштра, оддалечено 480 километри од Мумбај, велат дека мајмуни пред еден месец почнале да се осветуваат
Свет

Мајмуни вакцинирани против корона, откако изби епидемија меѓу горили во зоолошка градина

А1он
Раководството на Зоолошката градина во американскиот град Сан Диего потврди дека девет мајмуни примиле експериментална вакцина против коронавирусот, откако пред неколку месеци изби епидемија меѓу