london

Свет

Евакуиран дел од британскиот парламент поради сомнителен пакет

А1он
Дел од британскиот парламент беше еваклуиран денеска поради сомнителен пакет, соопшти полицијата. Евакуирана е зградата Порткалис хаус каде се канцелариите на пратениците, работни простории на
Свет

Официјален Лондон подготвува план за ограничување на имигрантите од ЕУ

А1он
Британската влада подготвува посебен план за ограничување на приливот на имигранти во Велика Британија од земјите на ЕУ,соопштено е денеска во Лондон. Планот треба да
Свет

Еден маратонец почина, а друг исчезна по маратонот во Лондон

А1он
Еден маратонец почина, а друг се води како исчезнат по завршувањето на вчерашната традиционална маратонска трка низ улиците на Лондон. Британската полиција соопшти дека маж