lindzi gram

Свет

Претседателот на Комитетот за правда при Сенатот во САД: Ќе провериме дали на изборите имало неправилности во гласањето

А1он
Претседателот на Комитетот за правда на Сенатот во САД, Линдзи Грам соопшти дека ќе ги испита сите веродостојни обвинувања околу нерегуларностите во гласањето откако ќе
Свет

Сенаторот Грам до СЗО: Нема повеќе пари за вас, вие сте бранители на Кина

А1он
Американскиот советник на претседателот Трамп и сенатор на сојузната држава Јужна Каролина, Линдзи Грам соопшти дека СЗО не треба повеќе да биде финансирана од САД
Свет

(ВИДЕО) Американскиот сенатор Грам се закани на Кина: Затворете ги пазарите, се уште се продаваат лилјаци и заклани зајаци таму

Горјан Грнчаровски
Сенаторот на Јужна Каролина, Линдзи Грам упати апел до Кина да ги затвори своите пазари од каде се смета дека произлезе коронавирусот, заканувајќи се дека
Свет

(ВИДЕО) Линдзи Грам за резултатите од Њу Хемпшир: „Го гледате падот на Демократската партија“

А1он
Американскиот сенатор Линдзи Грам за „American’s Newsroom“ изјави дека луѓето може да го видат падот на Демократската партија преку последните резултати од Њу Хемпшир. „Претседателот
Свет

(ВИДЕО) Линдзи Грам до Пелоси: „Ти можеш да го скинеш говорот на Трамп, но не можеш да ги скинеш неговите достигнувања“

Горјан Грнчаровски
Во своето обраќање за Фокс, сенаторот Линдзи Грам кажа дека од кога Трамп е на функцијата претседател, армијата е најдобра како во времето на Реган,