lgbt japonija

Uncategorized

Јапонски суд: Забраната за геј бракови е уставна

А1он
Јапонски суд одлучи дека забраната за истополови бракови е уставна, нанесувајќи им удар на правата на ЛГБТК луѓето, пренесува Ројтерс и потсетува дека тоа е