lazarevski

Македонија

(ВИДЕО) Лазаревски: Трајановски и Груевски мора да сносат одговорност поради масакрирањето на зеленилото во Скопје

А1он
Васко Лазаревски, кандидат за член на Советот на Град Скопје од СДСМ и коалицијата денеска во изјава за медиуми рече дека зеленилото во Скопје, по