krpac

Македонија

Јавно обвинителство: Коста Крпач се самоубил

А1он
Основното јавно обвинителство излезе со соопштение дека според досегашниот тек на предистражната постапка е утврдено дека Коста Крпач се самоубил. И покрај тајноста на предистражната
Македонија

OJO нареди нови анализи и вештачења за смртта на Крпач

А1он
Основното јавно обвинителство (ОЈО) и покрај завршената обдукција на Коста Крпач, доцна синоќа издало наредба за нови дополнителни анализи, пренесе 24Вести. – ОЈО изврши координација
Македонија

СЈО: Крпач доброволно се јави за сведок, притисокот доаѓаше од друго место

А1он
„Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, најостро ги демантира наводите на одредени медиуми