OJO нареди нови анализи и вештачења за смртта на Крпач

Од:

Основното јавно обвинителство (ОЈО) и покрај завршената обдукција на Коста Крпач, доцна синоќа издало наредба за нови дополнителни анализи, пренесе 24Вести.

– ОЈО изврши координација и консултација со Институтот за судска медицина и крим-техниката и даде наредба за вршење нови анализи, со цел подобро расветлување на случајот – велат од Обвинителството за 24Вести.

Доцна синоќа се огласи и Кривичниот суд, кој прво објави едно соопштение во кое пишува дека во април, Специјалното јавно обвинителство (СЈО) побарало претрес во домот на осомничениот К.К, а кратко време подоцна објави ново соопштение во кое беше избришан зборот „осомничен“.

Денеска од судот велат дека се работело за техничка грешка во првото соопштение.

Би можело да ве интересира

Поведена постапка за поткуп при избори и гласање

А1он

Притвор за крадецот кој откопа гроб за да украде златен ланец од покојно лице

А1он

Штипјанец под истрага за илегална трговија со метадон во Скопје

А1он

Обвинетиот во случајот со купопродажба на станови сè уште не е приведен, доставил медицинска документација до судот за „оправдано“ отсуство

А1он

Кичеец преместен од отвореното, во полуотвореното одделение на затворот во Струга

А1он

Обвинителството ќе ги истражува јавните набавки за изградба на модуларните болници

А1он

Leave a Comment

five × five =