kralski semejstva

Магазин

Холандската принцеза Амалија не сака државни пари, одби годишен „џепарлак“ од 1,6 милиони евра

А1он
Холандската престолонаследничка, принцезата Амалија, одлучила во следните неколку години да не ја прифати својата апанажа од околу 1,6 милиони евра годишно, на која има право
Магазин

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

А1он
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл презема сѐ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа,
Магазин

ВИДЕО: Меган Маркл се расплака на доделување на модни награди во Лондон

А1он
Присуството на војвотката од Сасекс на доделувањето на модни награди во Лондон ги изненади сите. Таа можеби е член на кралското семејство, но поранешната актерка