koronvirus mkd

Македонија

453 здравствени работници вакцинирани за два дена

А1он
Министерството за здравство информира дека 453 здравствени работници кои работат во ковид центрите се вакцинирале во изминатите два дена. Имунизацијата на медицинските работници се одвива
Македонија

Шахпаска: Се повеќе деца се враќат во градинките, состојбата е стабилна

А1он
Состојбата во градинките е стабилна, во последната недела се забележува помал број на оние што одат во изолација и зголемување на бројот на деца што