kas

Спорт

КАС: Лацио да плати еден милион евра на Феенорд за Де Вриј

А1он
Арбитражниот суд во Лозана донесе одлука за случајот со дефанзивецот Стефан де Вриј и неговиот трансфер во Лацио. Холандскиот репрезентативец се пресели од Фееноорд во
Македонија

Димитров се сретна со претставници од Фондацијата Конрад Аденауер

А1он
Денес, министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров оствари средба со делегација на високи претставници од Фондацијата Конрад Аденауер, која престојува во Скопје
Спорт

КАС ги дисквалификува Крушелницки и Бризгалова, бронзата во карлинг оди во Норвешка

А1он
Спортскиот арбитражен суд (КАС) го дисквалификуваше рускиот карлинг тим (мешани двојки) за позитивниот допинг тест на Александар Крушелницки. Натпреварувачот од Русија, наводно, бил фатен во
Македонија

Османи: Фондациите Конрад Аденауер и Фридрих Еберт може да помогнат во изградба на консензус за прашањата за евроинтеграциите

А1он
Во рамките на посетата на Берлин, Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари поединечни средби со Александар Калвајт, раководител за меѓународна