karlos gosn

Свет

САД испорача во Јапонија татко и син што наводно му помогнале на директорот на Нисан да избега во Либан

А1он
Американските државјани Мајкл и Питер Тејлор, татко и син, обвинети за помагање на поранешниот претседател на „Нисан Мотор“, Карлос Госн, да избега од Јапонија, денеска