karate

Спорт

Саздовска и Стојанов најуспешни на Државниот онлајн шампионат во традиционално карате

А1он
Мила Саздовска од Работнички и Спасе Стојанов од Шихан Струмица се победници во категоријата сениори/јуниори – Фукого на Државниот онлајн шампионат во традиционално карате во
Спорт

Стојанов и Саздова победници на онлајн шампионатот во кати во традиционално карате

А1он
Преку платформата „ЗООМ“ во организација на МТКФ во текот на вчерашниот ден се одржа 52. Државен шампионат на Македонија во кати во традиционално карате за
Спорт

Тренинзите на најдобрите македонски каратисти достапни на „you tube“ каналот на КФМ

А1он
Најуспешните македонски каратисти, дел од нив освојувачи на европски и светски медали, преку „you tube“ каналот на Карате федерацијата на Македонија, презентираа дел од своите
Спорт

Еспинос: Карате светот обединет околу исти цели

А1он
Изминативе три дена беше организирана видео конференцијата на претседателот на Светската карате федерација (WKF) Антонио Еспинос со претседателите на националните карате федерации од целиот свет.
Спорт

Одложен квалификацискиот олимписки турнир во карате

А1он
Поради актуелната ситуација со коронавирусот, а во насока на  превенција, заштита и безбедност, квалификациониот турнир кој требаше да се одржи во салата „Берси“ во Париз
Спорт

Каратистите на прием во Агенцијата за млади и спорт

А1он
Македонските карате репрезентативци кои имаа забележителни резултати изминатиот викенд на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори (У21) во Будимпешта, денеска беа примени од