kanada

Свет

Анонимус го откри манијакот што ја наведе Аманда на самоубиство

А1он
Хакерската група „Анонимус“ тврди дека го открила идентитетот на човекот што го малтретирал 15-годишното девојче од Канада, Аманда Тод, која поради тоа извршила самоубиство. Девојчето
Свет

ВИДЕО: На раце го кренаа автомобилот од згазеното дете

А1он
Во Торонто, Канада, група од дваесеттина случајни минувачи го спасија од под автомобилот згазеното дете. Имено тие го спасиле 12-годишникот кој бил удрен од кола
Свет

Во оглас си го пронашла детето понудено за продажба

А1он
Канаѓанка која не сакала да се открие нејзиниот идентитет јавно, пријавила во локалната полиција дека сурфајќи на интернет пронашла оглас во кој незиното дете се