kamatni stapki

Економија

Намалувањето на каматната стапка на кредитите продолжи и во август

А1он
Во август годинава продолжи трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити и таа се сведе на ниво од 4,49 проценти, а просечната
Економија

Анѓушев: Новата еврообврзница е за раздолжување на стари обврски по пониски камати

А1он
Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев не очекува опструкции од опозицијата во идната техничка влада во врска со издавањето на нова еврообврзница којашто, како