jugoplastika

Спорт

Легендата на сплитска Југопластика, Горан Собин, почина од срцев удар

А1он
Горан Собин, легендарниот кошаркар на сплитска Југопластика со која во годините пред распадот на поранешна СФР Југославија освои две европски титули, почина ненадејно на 59-годишна
Спорт

„Адидас“ претстави специјални патики посветени на сплитска „Југопластика“

А1он
Германскиот производител на спортска опрема „Адидас“ претстави специјални патики во боите на сплитска „Југопластика“, во знак на сеќавање и почит кон кошаркарскиот клуб што на