goran sobin

Спорт

Легендата на сплитска Југопластика, Горан Собин, почина од срцев удар

А1он
Горан Собин, легендарниот кошаркар на сплитска Југопластика со која во годините пред распадот на поранешна СФР Југославија освои две европски титули, почина ненадејно на 59-годишна