izborna kampanja

Регион

Почнува предизборната кампања во Албанија, во услови на полициски час и забрана за групирање

А1он
Еден ден пред официјалниот почеток на изборната кампања за парламентарните избори, што во Албанија ќе се одржат на 25 април, Комитетот на експерти за справување
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциската да отвори случај за финансирање на изборната кампања на СДСМ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе претставка до Антикорупциската комисија, да отвори случај и да истражи на кој начин и како се финансирала СДСМ во кампањата за предвремените
Свет

Почна кампањата за изборите за Европскиот парламент во мај

А1он
Ширум Европа почна тримесечната кампања пред изборите за Европскиот парламент во мај, која опфаќа 27 земји и речиси половина милијарда луѓе. Дел од западните медиуми