indiski okean

Свет

Девет лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати, во бродолом во Индискиот Океан

А1он
Девет лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати во бродска несреќа во Индискиот Океан, кај островот Панца, во јужна Танзанија. До несреќата дошло кога