inauguracija bajden

Свет

ВИДЕО: Бил Клинтон изгледа задрема додека го слушаше говорот на Бајден

А1он
Меѓу многуте снимки и коментари за вчерашната инаугурација на новиот американски претседател Џо Бајден, еден детаљ го привлече вниманието на корисниците на социјалните мрежи. На
Свет

ВИДЕО: Бајден и првата дама Џил пеш пристигнаа во Белата куќа

А1он
По церемонијата на полагање венец на Гробот на незнајниот војник на воените гробишта Арлингтон, американскиот претседател Џо Бајден заедно со првата дама, Џил, пеш дојдоа
Македонија

Пендаровски со честитка до Бајден: САД е нашиот стратешки партнер

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска на својата страница на Фејсбук упати честитка до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден. Според претседателот, САД е нашиот стратешки партнер кој
Свет

Синот на Бајден присуствуваше на инаугурацијата и покрај истрагата против него

А1он
Хантер Бајден, синот на новиот американски претседател Џо Бајден, присуствуваше денеска на церемонијата за инаугурација, и покрај сојузната истрага која се води против него поради
Свет

ВИДЕО: Бајден положи заклетва, стапи на функцијата како 46-ти американски претседател

А1он
Со раката положена врз 127 години стара Библија што ја држеше неговата сопруга Џил, стоејќи пред претседателот на Врховниот суд на САД, новоизбраниот американски претседател
Свет

Бајден во инаугуративниот говор нема да зборува за Трамп, туку за иднината

А1он
Првиот говор на Џо Бајден како претседател нема да биде за Доналд Трамп, изјави денеска портпаролката на новоизбраниот претседател, Џен Псаки, само неколку часа пред
Свет

ВИДЕО: Вашингтон личи на воена зона пред инаугурацијата на Бајден

А1он
Невидени мерки на обезбедување се спроведуваат во Вашингтон пред стапувањето на функцијата на новиот американски претседател Џо Бајден, а градот и делот околу зградата на
Свет

ВИДЕО: Узбуна и евакуација поради чад во близина на Капитол, испадна дека бездомници се грееле на оган

А1он
Густ облак од чад, што се кревал од зад зградата на Капитол во Вашингтон, претпладнево по локално време предизвика итна евакуација на објектот во кој