honk-kong

Свет

Хонг Конг ги затвори училиштата, властите објавија црвен аларм поради обилни врнежи

А1он
Хонг Конг денеска ги затвори училиштата откако властите објавија црвен аларм поради обилни врнежи и можни големи поплави. Предупредувањето дојде само неколку дена откако градот
Свет

Во Хонг Конг сите полнолетни жители ќе добијат околу 1.300 долари поради новиот коронавирус

А1он
Хонг Конг ќе потроши речиси 10 милијарди американски долари со цел да им помогне на граѓаните чии финансии се намалени поради ширењето на новиот коронавирус.
Свет

Кина ја поздрави изјавата на Трамп за Хонгконг

А1он
Кина ја поздрави изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека Пекинг треба сам да ја реши кризата во Хонгконг, соопшти кинеското Министерство за надворешни работи.
Македонија

Анкета: Мнозинство демонстранти во Хонг Конг се млади и школувани

А1он
Хонг Конг, 14 август 2019 (МИА) – Мнозинство демонстранти во Хонг Конг се универзитетски образовани, речиси половина се во своите дваесетти години и скоро сите
Свет

Патен: Кинеска интервенција во Хонг Конг би била катастрофа

А1он
Последниот британски гувернер на Хонг Конг, Крис Патен, денеска предупреди дека интервенција на Кина во Хонг Конг би била катастрофа и дека кинескиот претседател Си