han

Видео Македонија

(ВИДЕО) Хан: Крајно време да се помогне во решавање на мигрантската криза

А1он
Тим од Европската комисија заедно со експерти од Македонија од понеделник ќе ги проценуваат и утврдуваат потребите од опрема,човечки ресурси и финансиска помош што ќе
Видео Македонија

(ВИДЕО) Хан предупреди дека будното око на ЕУ ќе ја следи политичката разврска

А1он
Имаше внатрешна политичка криза која се уште не е разрешена. Меѓународната јавност ја следеше таа состојба. Немојте да мислите дека ако работите не одат во
Македонија

(ВИДЕО) Хан го чекаше Груевски за да започне пристапниот дијалог со ЕК

А1он
Премиерот, Никола Груевски, пристигна 15 минути по еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, во Министерството за финансии каде се одржува пленарна седница за Пристапните преговори на
Македонија

Eвропратеници ја напуштија лидерската средба

А1он
Eвропратениците кои учествуваа на лидерската средба, ја напуштија резиденцијата на ЕУ во Пржино и заминаа. Со тоа се навестува финишот на преговорите на четворицата лидери
Регион

Хан од балканските влади бара поголема слобода за медиумите

А1он
Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, во видеообраќање на регионалната конференција на БИРН во Сараево „Предизвици за медиумската слобода“, изјави дека состојбата со слободата на медиумите
Видео Македонија

(ВИДЕО) Хан бил член на бордот на директори на „Новоматик“

А1он
Според официјалната биографија на еврокомесарот Јоханес Хан, тој од 1997 до 2003 година работел како член на бордот на директори на „Новоматик“. Австриската компанија „Новоматик“
Македонија

Хан се поврзува со австриска фирма во Македонија која поседува казина?

А1он
Под сомнеж е ставена неутралноста на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, поради неговата евентуална поврзаност со австриска фирма присутна на македонскиот пазар како сопственик на
Македонија

Од чија неодговорност беше разочаран Хан?

А1он
Остана недообјаснет твитот на евркомесарот, Јоханес Хан, кој беше објавен вчера по завршувањето на лидерската средба во Брисел, каде Хан изразува разочараност дека „некои“ страни
Македонија

Хан разочаран: Граѓаните на Македонија заслужуваат подобро

А1он
Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, потврдува дека не е постигнат никаков договор по маратонската лидерска средба што денеска се одржуваше во Брисел меѓу претседателите на