hajnd

Македонија

Хајндл повторно во Скопје на средби со потписниците на Пржинскиот договор

А1он
Специјалниот пратеник на Германија за Македонија Јоханес Хајндл денеска повторно доаѓа во Скопје на средби со потписниците на Договорот од Пржино. Како што информираат од