grvala

Регион

Грвала: Со зачленувањето на Косово во Советот на Европа добиваат сите и не губи никој

А1он
Шефицата на косовската дипломатија, Доника Грвала вели дека, доколку биде примено во Советот на Европа (СЕ), Косово нема да биде единствената држава која ќе има
Регион

Грвала вели дека 2022 година може да биде „интересна година“ за признавањата на Косово

А1он
Потпретседателката на Владата и министерка за надворешни работи на Косово, Доника Грвала изјави дека е оптимитска оти „2022 ќе биде интересна година“ во однос на
Регион

Топ чанел: Министерката Грвала отворено побара сојуз меѓу Албанија и Косово против Србија

А1он
Косовската министерка за надворешни работи, Доника Грвала, на заедничка прес-конференција со нејзината албанска колешка Олта Џачка во Тирана, побара сојуз со Албанија и други земји
Македонија

Груби договори заедничка седница на македонската и косовската влада

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, на денешната средба со Доника Грвала – Шварц, заменик-премиерката и министерка за