goran gerasimovski

Македонија

Герасимовски: Пожарот е локализиран и речиси целосно изгаснат

А1он
Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, вели дека пожарот кај фабриката „Треска“ е локализиран и речиси целосно изгаснат. Со 10 возила, противпожарната бригада го гаснеше
Македонија

Герасимовски: Нема да дозволам тужби од 50 милиони евра, решение за Треска мора ќе се најде согласно законот

А1он
Нема да дозволам Општина Центар да се доведе во ризик да треба да исплаќа отштета од 50 милиони евра, вели градоначалникот Горан Герасимовски во интервју
Македонија

Герасимовски: Ве повикувам да ја потврдиме победата за Центар да продолжи напред

А1он
„Јас сум човек кој сака да зборува со аргументи и со факти, сакам прецизни и конкретни проекти, јас сум човек кој ја цени искреноста и
Македонија

Герасимовски: Независно тело од архитекти ќе одлучува за градбите во Центар

А1он
Во општина Центар Урбанизамот е највисоко на листата приоритети за кои мора да се најдат решенија, изјави денеска Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Центар
Економија

Средба Герасимовски-Пешев: Посети во компании за поголема заштита на правата од индустриска сооственост

А1он
Директорот на Државниот завод за индустриска сопственост, Горан Герасимовски, денеска оствари работен состанок со Антони Пешев, извршен директор на Стопанска комора на РСМ, на кој
Македонија

Герасимовски за кривичната: Секој може да поднесе пријава, не сакам да коментирам дали ќе влијае на кандидатурата

Маја Илиевска-Пачемска
Директорот на Државниот завод за индустриска сопственост Горан Герасимовски, кој истовремено е и еден од кандидатите во СДСМ за градоначалник на Општина Центар, смета дека
Истражувања

(ВИДЕО) Кривична за Горан Герасимовски за бришењето на „Беби биф“: Ако не го штитеше интересот на трговската марка, како ќе го штити интересот на центарци

Маја Илиевска-Пачемска
Сопственикот на „Зола компани“, Зоран Лазаревски, ја подготви кривичната пријава против Горан Герасимовски, директор на Државниот завод за индустриска сопственост кој без да почека правосилно
Македонија

Експертите контра Герасимовски: Не смеел да ја избрише марката „Беби биф“ без правосилна судска пресуда

Експертот за заштита на правата од интелектуална сопственост, професорот Љубиша Стефаноски, смета дека Горан Герасимовски, директорот на Државниот завод за индустриска сопственост, не смеел да
Македонија

ДЗИС: Трговската марка „BABY BEEF“ е законски избришана

А1он
Државниот завод за индустриска сопственост најостро реагира на, како што велат „неоснованите обвинувања објавени на медиумот „А1 он“ во однос на постапката за бришење на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Горан Герасимовски го избришал брендот „Беби биф“ без правосилна одлука: Вие сте инструирани

Маја Илиевска-Пачемска
Без да чека правосилност на судската одлука на Вишиот управен суд, Горан Герасимовски, директор на Државниот завод за индустриска сопственост, ја избришал трговската марка „Беби