goran gerasimovski

Македонија

Се топи партиската поддршка за Богдановиќ, тој не размислува да „трча“ сам

Маја Илиевска-Пачемска
Партиски извори брифираат дека се топи поддршката во СДСМ за кандидатурата на Саша Богдановиќ за втор градоначалнички мандат во Општина Центар. Гласовите на членството се
Македонија

По анкетите во СДСМ: мртва трка меѓу Димитриевски и Костовски за Куманово, во Центар битка меѓу Богдановиќ, Бухова и Герасимовски

Маја Илиевска-Пачемска
Внатрепартиските анкети во СДСМ го стеснија кругот за избор на кандидати за градоначалници. Извори од партијата брифираат дека многумина, кои главно се самокандидирале, веќе отпаднале.
Македонија

Кои се кандидатите на СДСМ: За Центар, Богдановиќ се бори со Стевановиќ и Бухова

Маја Илиевска-Пачемска
Актуелни градоначалници, лекари, сегашни и поранешни директори на институции, поранешни министри и актуелни пратеници се меѓу кандидатите за градоначалници на претстојните избори кои партиите сѐ
Македонија

ВИДЕО: Пуштен во употреба зелениот покрив на Домот на градежници, 400 метри квадратни зеленило и отворено кино

А1он
„Градот Скопје, и градоначалникот Петре Шилегов континуирано работат на реализација на проекти кои обезбедуваат еколошко урбано живеење, го зазеленуваат просторот. По одличното искуство со зелените
Македонија

(ВИДЕО) Герасимовски: Интензивно работиме во подобрување на патната инфраструктура во општина Центар

А1он
„Започна реконструкцијата на улицата Васил Ѓоргов во Капиштец на потегот од Рузвелтова до Водњанска. Оваа улица е меѓу главните сообраќајници во Капиштец и од големо