formula 1

Спорт

Можно враќање на „Формула 1“ во Мексико

А1он
Организаторите на трката во Формула 1 „Големата награда на Мексико“ работат на враќање на оваа патека на календарот во престижното светско натпреварување. Тие се надеваат дека Мексико