foka

Магазин

ВИДЕО: Жена на плажа ја нападна фока, ја касна за раката и ја повлече во водата

А1он
Пливачка на плажата во Ваикики, Хаваи, била повредена викендов откако налетала на фока. Непрофитната организација за заштита на животните, која помага во следењето на заштитените