fleseri

Македонија

Казнет тетовец кој користел „флешери“ за да не плати патарина

А1он
Полицијата во Тетово синоќа во 21 часот го казнила дваесетгодишниот Ш.С., кој со возило „ауди“ со тетовски регистерски таблички, незаконски, со употреба на т.н. „флешери“
Македонија

И шофер во „Македонија пат“ казнет поради возење со „полициски светла“, директорот тврди дека не бил во возилото

Кристијан Ландов
И шофер вработен во „Македонија пат“ бил фатен како поминува патарини со влучени „флешери“ кои е забрането да се постават и употребуваат, дознава „А1он“. Тој