Казнет тетовец кој користел „флешери“ за да не плати патарина

Од:

Полицијата во Тетово синоќа во 21 часот го казнила дваесетгодишниот Ш.С., кој со возило „ауди“ со тетовски регистерски таблички, незаконски, со употреба на т.н. „флешери“ и хорна поминал без да плати патарина на наплатната станица Желино, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што информираат од МВР, Ш.С. во службениот разговор го признал делото, а т.н. „флешери“ се демонтирани.

Од МВР дополнуваат дека во соработка со Државниот инспекторат за транспорт на 31-ви јануари и 1-ви февруари санкционирале 32 лица за незаконско користење на т.н. „флешери“ со цел да се избегне плаќањето патарина, а ваквите засилени контроли ќе продолжат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Осумгодишно девојче со хеликоптер пренесено од Скопје во Истанбул за операција

Пејачот Амар Османи е жртвата во пукањето на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Полициска акција низ скопски локали: Деветмина приведени, пронајдена дрога

ВИДЕО: „Дивиот“ забавен парк кај „Борис Трајковски“ ќе биде отстранет

МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете