falsifikat

Македонија

Фалсификувал сообраќајна за да го продаде возилото

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Н.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело
Регион

На Родос и Санторини уапсени 27 лица со фалсификувани патни исправи

А1он
Со фалсификувани патни исправи, во два одвоени случаи, 27 лица, странски државјани, се обиделе од аеродромите на грчкиот острови Санторини и Родос да стигнат во
Македонија

Шестмина добија кривични пријави бидејќи противзаконски доцртале кат на зграда во Свети Николе

А1он
Шестмина добија кривични пријави бидејќи противзаконски доцртале кат на зграда во Свети Николе, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети
Македонија

Човек сакал да полага возачки испит со фалсификувана лична карта

А1он
Приведени се две лица поради фалсификување на лична карта, информираат од Министерството за внарешни работи. „На 28.12.2021 од страна на полициски службеници од Полициската станица
Економија

Учеството на пиратските стоки во глобалната трговија достигна 3,3 отсто

А1он
Глобалните приходи од продажба на пиратски и фалсификувани производи лани пораснаа на 460 милијарди евра, што претставува 3,3 проценти од вкупната светска трговија. се наведува