erusalim

Свет

Стотина палестински демонстранти се обидоа да го прекинат маратонот во Ерусалим

А1он
Околу сто Палестинци, жители на Ерусалим, се обидоа денеска да го попречат одржувањето на маратонот во овој свет град, соопшти израелската полицијата. – Демонстрантите, веејќи
Свет

Ерусалим подготвува скулптура од мраз на Барак Обама

А1он
Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и Општина Ерусалим се подготвуваат за првата посета на Израел на американскиот претседател Барак Обама, што е закажана за