dr-dpa

Македонија

ДР-ДПА: Последниот круг на маратонскиот циркус во здравството

А1он
„Владата во заминување, преполна со коруптивни афери, идеатор и реализатор на разнебитувањето и деградацијата на јавното здравство, се појавува во јавноста со „добра вест”, изградбата
Македонија

Средба на Зијадин Села со високи претставници на американската амбасада во Скопје

А1он
Денес во просториите на Американската Амбасада во Македонија, претседателот на Движењето за реформи ДПА, г. Зијадин Села придружуван од генералниот секретар Арбен Таравари, остварија средба
Македонија

ДР-ДПА: Двете владејачки партии постојано го опструираат СЈО

А1он
„ДР-ДПА, го осудува однесувањето на двете владејачки партии, особено на ДУИ, која декларативно кажува дека ја поддржуваат работата на специјалното обвинителство, додека праксата покажува дека