dpmne

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски повторно си го погазува зборот

А1он
Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ реагира на денешната прес-конференција на потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, кој побара од МВР да дадат одговор за новодојдените фантомски гласачи во
Македонија

Медиумите „дарежливи“ за ВМРО-ДПМНЕ, но не и за опозицијата

А1он
Владеачката ВМРО-ДПМНЕ за изборната кампања за локалните избори се офајдила со 1.546.112 евра. На листата на донатори се сите пратеници, градоначалници, советници, директори, но на
Македонија

Николовски: Срамота! 23.000 Македонци во Грција за викенд!

А1он
Александар Николовски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, револтиран од големиот број Македонци кои продолжениот викенд го минуваат во Грција на својот Facebook профил напишал: „Над
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Во тешка криза отвориме 93.553 работни места

А1он
Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ изминатите години спроведе голем број реформи кои се во насока на подобрување на економската клима во државата и најважно од се, подобрување
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски манипулира со јавноста

А1он
Проектот на Андреј Жерновски за бесплатно паркирање според ВМРО-ДПМНЕ е класично манипулирање со јавноста, реагираат од владеачката партија. Паркингот во општина Центар не може да