divogradbi oh

Македонија

Заев преку Фејсбук го поддржа рушењето на охридските дивоградби

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска на својот фејсбук профил објави дека изразува силна поддршка за „одлучната акција“ за отстранување на бесправно изградените објекти на охридското крајбрежје,
Видео Македонија

ВИДЕО: Се уриваат платформите на најпознатите плажи во Охрид, кои претходно останаа без струја

Кристијан Ландов
Десетина работници од утрово започнаа да уриваат на плажата „Куба либре“, која функционираше и како ноќен клуб. Иако изминатите денови на паркингот во близина на