дефекти

Македонија

ЕВН: Од синоќа санираме дефекти кои ги предизвика снегот, во некои делови има лоши теренски услови

Александар Тодески
Екипите на ЕВН од цела Македонија синоќа санираа дефекти во многу лоши теренски и временски услови, велат оттаму на прашање на А1он колку штети настанале
Македонија

Дел од Кисела Вода девет часа без струја, од ЕВН на граѓаните им рекле дека „има приоритети“

Александар Тодески
Жителите на улицата Христо Татарчев 1 во скопска Кисела Вода веќе девет часа се оставени без електрична енергија, без подетални информации зошто нема струја. Дел