danska

Свет

Тигри убиле маж во зоолошка градина во Копенхаген

А1он
Еден млад маж е убиен од тигри во зоолошката градина во данскиот главен град Копенхаген, соопшти данската полиција. Mажот претпладнево го нашле чуварите во зоолошката