cuk

Македонија

(ВИДЕО) Ангелов од Попова Шапка: Ќе бараме решение да се намали ризикот од средби со мечките, ова е сепак територија во која природно припаѓаат

Орце Костов
Денес околу 10.45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. “фри рајд” скијање
Македонија

Мечка нападнала дански турист на Шар Планина

Орце Костов
Денес околу 10.45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. “фри рајд” скијање
Македонија

ВИДЕО: Спасена Австријка која тешко се повредила на скијање на Шапка

А1он
Австријка која се повредила скијајќи на Попова Шпка е извлечена со хеликоптер на МВР информираше Центарот за управување со кризи. – На Единствениот повикувачки број
Македонија

Си ја запалил куќата, изгорел во пожарот

А1он
Регионалниот ЦУК Штип информираше дека има една жртва при пожар на куќа во село Косевица, во месноста „Реката“. Пожарникарите од Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) Македонска
Македонија

Повозрасен маж, жртва на пожар во кумановско

Орце Костов
Регионалниот ЦУК Куманово извести дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица од ТППЕ Ранковце пронашле настрадано повозрасно лице при гаснењето на пожар на отворено сношти при
Македонија

ВИДЕО: Пожарот на врвот на Жеден беснее, ако не се изгасне сам до утре наутро, ќе интервенираат воздухоплови

Александар Тодески
Пожарот околу врвот на планината Жеден кој избувна доцна попладнево продолжува да гори на непристапен терен. Бидејќи се работи за непристапен терен, од Центарот за
Македонија

ЦУК: Петмина турски државјани кои се изгубиле на Водно безбедно се евакуирани кон Скопје

А1он
Центарот за управување со кризи вечерва соопшти дека петмина турски државјани, откако се изгубиле на Водно, се пронајдени и безбедно евакуирани кон Скопје. – По