cesna

Свет

Авион преоптоварен со половина тон кокаин се урна во Папуа

А1он
Австралиската полиција соопшти дека мал авион Цесна се урнал веднаш по полетувањето од Папуа Нова Гвинеја, бидејќи бил преоптоварен со кокаин наменет за австралискиот црн
Македонија

Обвинителството во Софија ќе ја истражува авионската несреќа кај Солунска глава

А1он
Обвинителството во Софија отвори предистражна постапка за уривањето на авионот „цесна“ кај Солунска глава на 2 април кога загина четиричлено семејство од Бугарија. Софиското обвинителство
Македонија

ДНК-анализата на загинатите од авионската несреќа е завршена, телата денес ќе бидат предадени на роднините

А1он
Обдукцијата и идентификацијата на ДНК на телата на четиричленото семејство од Бугарија кое загина во авионската несреќа кај Солунска глава се завршени, потврдија од Институтот
Македонија

Бугарската Амбасада реагира на погрешно толкување на изјавата на амбасадорот Ангелов за несреќата кај Солунска глава

А1он
Бугарската Амбасада во Скопје во писмена изјава за МИА реагира за, како што наведува во реакакцијата, погрешното толкување на зборовите на амбасадорот Ангел Ангелов во
Македонија

Маринов: Телата на загинатите во авионската несреќа ќе се идентификуваат со ДНК тест

А1он
Со ДНК-тест ќе се утврдува идентитетот на загинатите во авионската несреќа која се случи завчера во близина на Солунска Глава во која загина четиричлено семејство
Видео Македонија

ВИДЕО: Снимка од увидот на авионската несреќа кај Солунска Глава

А1он
Комитетот за истажување на воздухопловни несреќи и сериозни инциденти го заврши увидот на местото на несреќата. Од таму споделија дека се направени над 400 професионални
Видео Македонија

(ВИДЕО) Илиевски: Пилотот самиот го прави планот на летање, нема информации зошто летал над Солунска глава

А1он
Пилотот самиот го прави планот на летање, нема информации зошто летал над Солунска глава. Ова го изјави првиот човек на Комитетот за истражување на воздухопловни
Македонија

М-НАВ негира дека „цесната“ не слетала на скопскиот аеродром поради посетата на Ципрас

А1он
„Авионот е пронајден, има првична истрага, но не можеме да ги кажеме причините за несреќата“, е кусиот одговор за „А1он“ од првиот човек на Комитетот
Македонија

Екипи на МВР, на КИНСИВ и јавен обвинител врши увид на местото на авионскатра несреќа

А1он
Екипи на МВР и на Комитетот за истражување на воздухопловни несреќи и сериозни инциденти (КИНСИВ) заедно со јавен обвинител во моментов вршат увид на местото
Македонија

Продолжува акцијата да се дојде до урнатата Цесна на Солунска глава

А1он
Екипи на МВР и на другите надлежни институции денеска ја продолжуваат акцијата да стигнат до остатоците од авионот Цесна кој вчера попладне се урна кај