cdu germanija

Свет

Германската ЦДУ го исклучува од членство поранешниот шеф на разузнавачката агенција

А1он
Раководството на водечката германска опозициска партија, Христијанско-демократската унија (ЦДУ), денеска едногласно усвои резолуција со која го повикува поранешниот директор на разузнавачката агенција Ханс-Георг Масен да