bikovi

Свет

Бик во Шпанија прегази двајца тркачи, еден почина во болница

А1он
Еден човек загина, а неговиот пријател е повреден за време на борба со бикови во источна Шпанија, соопштија властите. Инцидентот се случил во градот Побла
Свет

ФОТО: Двајца повредени при првата трка со бикови во Памплона

А1он
Две лица се полесно повредени денеска за време на првата од серијата популарни трки со бикови во шпанскиот град Памплона, во рамки на чествувањето на Св. Фермин.