besa travel

Македонија

Управителот на „Беса Транс“ ќе одговара за фалсификување извод од лиценца за меѓународен превоз на патници

А1он
Управителот на „Беса-Транс“ фирмата чија автобус се запали минатита година во ноември на автопатот Струма во Бугарија и загинаа 45 лица од кои 12 деца
Македонија

Одземена лиценцата на „Беса Травел“

А1он
Министерството за економија денеска ја одзема лиценцата на туристичката агенција „Беса Травел“, објави министерот за економија Крешник Бектеши на неговиот Фејсбук профил. – По барање