berisa

Регион

Бериша обвини дека зад кибер-нападите вмешани се и домашни, српски и руски хакери

А1он
Лидерот на побројното крило на албанската опозициска Демократска партија, Сали Бериша, на денешната редовна неделна средба со новинарите обвини дека зад кибер- нападите врз владините
Регион

Бала: Бериша набрзо ќе биде прогласен за „персона нон грата“ во ЕУ

А1он
Генералниот секретар и координатор на пратеничката група на албанската владејачка Социјалистичка партија, Таулант Бала изјави дека поранешниот претседател и премиер Сали Бериша набрзо ќе биде
Регион

Бериша и Мета се договорија: Ќе спроведат силна опозициска активност против Владата

А1он
Поранешниот албански претседател, експремиер и лидер на побројното крило на опозициската Демократска партија, Сали Бериша изјави дека со поранешниот претседател и лидер на Партијата на
Регион

Бериша: Единствената цел на опозицијата е соборување на Еди Рама

А1он
Поранешниот албански претседател и експремиер, кој го предводи крилото за обнова на Демократската партија, Сали Бериша изјави дека единствена цел на пошироката опозиција е соборување
Регион

Бериша: Албанија оди кон грчко сценарио на банкрот, јавниот долг достигна 107 отсто од БДП

А1он
Поранешниот албански претседател и експремиер и актуелен лидер на крилото за обнова на Демократската партија, Сали Бериша изјави дека јавниот долг во земјата достигнал 107
Македонија

Министерот за косовските безбедносни сили, Бериша во работна посета на Македонија

А1он
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со делегација од Министерството и Армијата на Република Македонија денеска имаше работен состанок со делегација од Министерството за косовските