ao

Спорт

Сестрите Вилијамс со пресврт до осминафиналето на Австралија опен

А1он
Американските тенисерки, сестрите Серена и Венус Вилијамс со пресврти славеа победи во мечевите од 3. коло на Отвореното првенство на Австралија. Првата фаворитка во женска
Спорт

Вавринка во осминафиналето на Австралија опен

А1он
Швајцарецот Станислас Вавринка без загубен сет обезбеди пласман во осминафиналето на првиот Грен слем тениски турнир годинава, Отвореното првенство на Австралија (АО). Бранителот на трофејот