3×3

Спорт

3×3 Баскет турнир во Скопје Сити Мол! Пријави се и биди дел од голем баскет спектакл!

А1он
Здружението “3×3 Basketball” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, 09ти и 10ти јули организираат голем спортски спектакл, 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува на просторот
Спорт

Утре втор турнир во зимската „3×3“ баскет лига

А1он
Вториот квалификациски турнир во рамки на зимската „3×3“ баскет лига ќе се одржи в недела, во организација на Македонската кошаркарска федерација (КФСМ) и Здружението 3×3
Спорт

Утре почнува зимската „3×3“ баскет лига

А1он
Премиерното издание на зимската „3×3“ баскет лига официјално почнува утре, во организација на Македонската кошаркарска федерација (КФСМ) и Здружението 3×3 Macedonia“. Првиот од предвидените четири