Во среда се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Од:

Оваа среда стартува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“. Поради необично топлото време за овој период од годината, отворањето беше малку одложено, но од 04.12, љубителите на зимските спортови и рекреативното лизгање конечно ќе може да се забавуваат во своето омилено зимско катче.

Вистинскиот мраз, направен по светски стандарди, како и условите кои ги пружа лизгалиштето се идеални за и оваа зима посетителите да уживаат во хокеј, уметничко и рекреативно лизгање.

Би можело да ве интересира

Меѓународен натпревар во уметничко лизгање во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Стриптиз на мраз, публиката во шок

Ана Ололовска

Утре во Скопје пристигнува Алексеи Мишин

Ана Ололовска

Втор ден и прогласување на победниците на натпреварот во уметничко лизгање„Skopje on Ice 2018“

Ана Ололовска

Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice 2018“

Ана Ололовска

Уметност на мраз на Skopje on Ice 2018

Ана Ололовска