(ВИДЕО) Скандал: Џака како Зидан, удри противник со глава

Од:

Фудбалерите на Базел оваа година во домашното првенство не можат ни да помислат на освојување на титулата, а во последното коло се случи голем скандал на крајот од мечот кој тимот го загуби со 2:0 од Цирих на домашен терен.

Имено, еден од најискусните играчи на тимот, Таулант Џака, брат на Гранит Џака, со глава го удри противникот во градите кога овој немаше никаква намера да му се спротивстави.

Потегот беше сличен како оној на Зинедин Зидан против Марко Матераци во финалето на СП 2006 меѓу Франција и Италија.

Би можело да ве интересира

Марсеј остана без тренер

Предраг Петровиќ

УЕФА ги казни Романците поради транспарентот „Косово е Србија“

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Во Аргентина: Се степаа хулигани и полицијата, се спасуваа деца од стадион

Сензационален гол од 50 метра: Го лобуваше голманот од пола терен

Македонија забележа победа над Малта од 0-2

(ВИДЕО) Натпреварот Романија – Косово прекинат, па продолжен поради скандирање: „Косово е Србија“

Горан Наумовски