(ВИДЕО) Чувство кога сте во автомобил врз кој пукаат од „Калашников“

Од:

Амерканската компанија „Тексас Арморинг Коорпорејшн“ (ТАЦ), чија главна дејност е преуредување на автомобили од сериско производство во блиндирани и оклопни возила, освен со зајакнување на металните делови и каросериите, се занимава и со вградување на специјални зајакнати стаклени површини.

За да ги убедат потенцијалните клиенти дека нивните возила се безбедни и во случај кога некој пука во нив од автоматска пушка, директорот на компанијата Трент Кимбал, седнал на местото на возачот на еден блендиран „Мерцедес ГЛ“, по што неговиот соработник почнал да пука од „Калашников АК-47“ кон ветробранското стакло.

Погледнете како изгледа кога од куршум од АК-47 ве дели само стакло, па макар и да е блиндирано.

Би можело да ве интересира

Летечки автомобил би можел да се најде на пазарот до 2020 година

Емир Латифовиќ

„Голф“ најпродавана марка во Шведска, „Волво“ падна на второ место

Емир Латифовиќ

Моделот „Сузуки Свифт“ за 2017 година ќе има пет врати

Емир Латифовиќ

Ford се откажа од фабриката во Мексико во вредност од 1,6 млрд долари

Емир Латифовиќ

Големите и скапи СУВ модели се побарани во 2016.

Емир Латифовиќ

„Ауди“ во Унгарија произведе милион возила и 30 милиони мотори

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

eighteen + seven =