Струмица поведе со 2-0 во финалната серија

Одбојкарите на Струмица се наоѓаат на една победа до одбрана на титулата откако синоќа во вториот натпревар од финалната серија го победија Сушево.

Шампионот Струмица за разлика од првиот дуел кога победи со 3:2 во сетови, во вториот славеше со 3:1 (90:71 на поени).

Првиот сет Струмица го доби со 25:16, а во вториот беше 25:19. Во третиот сет Сушево намали откако го доби сетот со 25:15, а во следниот сет беше 25:11.

Следниот натпревар од финалето на плеј офот се игра на 30 април, а во сабота Струмица и Сушево ќе играат и во финалето на Купот.

Одбојкарите на Струмица поразени во првиот натпревар во Лигата на шампиони од Олимпијакос

Србија и Хрватска заеднички организатори на Светско првенство

Италијанските одбојкарки го освоија златниот медал на Олимписките игри во Париз

Француските одбојкари ја совладаа Полска и го одбранија златниот медал

Српската репрезентативка преживеала пекол: Прво ја нападнале со ножеви, па и ставиле пиштол на глава

Нов инцидент во Турција: Одбојкарки однесени во болница по нападот на навивачите