Симовски ги избра ракометарките за мундијалскиот бараж со Романија

Од:

Селекторот на македонската женска сениорска ракометна репрезентација Симе Симовски го објави денеска списокот ракометарки за претстојните бараж натпревари против Романија за пласман на Светско првенство 2021 во Шпанија.

Првиот натпревар сениорките ќе го одиграат во Букурешт, на 17 април со почеток во 17 часот, а реванш натпреварот е закажан на 21 април од 17 часот во СЦ Јане Сандански во Скопје.

На собирот, закажан за идниот понеделник во Скопје, повикани се Матеја Серафимова, Јована Мицевска, Марија Јовановска, Сара Ристовска, Елена Ливриниќ, Сања Дабевска, Ангела Јанкуловска, Милица Николиќ, Андреа Седлоска, Симона Стојковска, Александра Боризовска, Моника Јанеска, Леонида Гичевска, Елена Ѓорѓијевска, Јована Кипријановска, Тамара Ивановска, Ивана Џатевска и Ивана Гакидова.

Би можело да ве интересира

Македонските ракометарки во група со Шпанија, Литванија и Азербејџан во квалификациите за ЕП2024

Ана Ололовска

Шпанија, Германија, Данска и Бразил се пласираа во четвртфиналето на ракометното СП

Ана Ололовска

Минимален пораз за македонските ракометарки на гостувањето во Црна Гора

Ана Ололовска

Мојсовски: Со златните ракометарки, македонскиот ракомет има светла иднина

Ана Ололовска

Пинк ќе ја плати казната на норвешките ракометарки кои одбија да играат во бикини

Ана Ололовска

Македонските ракометарки го победија Косово, но не изборија полуфинале на ЕХФ турнирот во Скопје

Ана Ололовска