Шампионот Шкендија без победа и по третото коло во ПМФЛ

Од:

Актуелниот шампион во Првата македонска фудбалска лига, тимот на Шкендија нема победа ниту по трето коло одиграно попладнево. Тетовци во дуел со многу пресврти негативата од 1:2 ја претворија во водство од 3:2, но во судиското надополнување примија гол за конечни 3:3.

Резултати на натпреварите од 3. коло во ПМФЛ:

Брегалница – Шкендија 3:3
Македонија ЃП – Скопје 5:1
Пелистер – Шкупи 0:2
Работнички – Струга 0:0
Ренова – Борец 2:0
Тиквеш – Академија Пандев 0:2

Табела: Академија Пандев 7 бода, Шкупи 7, Ренова 7, Македонија ЃП 6, Струга 5, Работнички 4, Брегалница 3, Борец 3, Шкендија 2, Скопје 2, Тиквеш 1 и Пелистер 0.

Би можело да ве интересира

Шкендија и Македонија ЃП го дознаа можните ривали во третата рунда

Шкендија верува дека предноста од Скопје ќе ја задржи во Ереван

Маневски премина од „Брегалница“ во „Шкендија“

А1он

Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

А1он

Шкендија против сплитски Хајдук во младинската Лига на шампиони

А1он

Шкендија повторно во младинската Лига на шампиони

А1он